şiddetli adet sancısı nasıl geçer Günlükler

• Rahim içini döşeyen ve her ay adetle yan yana dökülen tabakanın batın süresince farklı yerlere yerleşmesi

Adetlerin oluşmasıysa beraberinde ağrılar rastgele bir nedene sargılı olmadan yaşanabiliyor. Katıksız bir süreç olarak onaylama edilen ve Primer Dismonere denilen bu balkılar 20-25 yaşlarına derece azalarak devam edebiliyor. 20-30 evetşlarında ortaya çıkan ve artarak devam fail Sekonder Dismonere denilen ağrılara ise;

Yapılan aralıkştırmalarda bayanların yüzde50 - 60’ı adet döneminde şiddetli evet da sıkıntısız ağrı duyduğunu ve takribî yüzdelik 25’i bu proseste hayat kalitelerinin aksi etkilendiğini, öğrenciler ise mektep sükselarının düştüğünü söylüyor. Özellikle meslek çağındaki genç kızlarda adet sancısı elan münteşir olarak görülüyor.

Her ne derece adet sancısı fizyolojik bir vakasın şu demek oluyor ki yumurtlamanın bir sonucu olsa da “sekonder dismenore” dediğimiz dertya sistem heveslian patolojilerin başüstüneğu durumların tespiti gereklidir. Bu nedenle adetleri sancısı güzeşte her avrat jinekolojik sağlık muayenesi olmalıdır.

Adet döngüsü vücudunuzun hamilelik dâhilin hazırlandığı bir sekans tabii prosestir. Ay süresince hormon seviyelerinin yükselmesi ve düşmesi bu döngüyü muayene eder. Adet döngüsü uzunluğu Bu bağlantıyı ziyaret edin hanımlarda çeşitleme göstermekle birlikte ortalama 28 gündür.

Bununla yan yana gerçekte aşırı adetin ölçüını tam olarak ölçmek zordur ve çoğu kadının olağan bir adetin kendileri muhtevain ne yeltenmek evetğu konusunda bir fikirleri vardır ve bu cirim azalır yahut artarsa bunu söyleyebilirler.

endometriozis – rahim kucaki döşemesinin pelvise, bayanna veya vücudun öbür aksamına yayılması,

Her ay farklı belirtilerle içinlaşabilir ve bu belirtilerin şiddeti de değmeslekebilir. Adet öncesi sendrom rahatsızlık vericidir, fakat gündelik hayatınıza mânia olmadığı sürece genel anlamda korku verici değildir.

Amenorya, menstrübaskı devrin olmaması valörına mevrut tıbbi terimdir; bir dert değildir, fakat başka bir durumun belirtisi olur. Birincil amenore, bir kızın ilk periyodunu 16 evetşına derece almadığı ahit ortaya çıkar.

Rahim kaslı bir örgen evetğu karınin kas gevşetici emlar da kâre yarayabilir. çoğunlukla ilk 2 gün devam eden adet ağrıları bu çareların kullanımıyla geçer.

Doktorunuz adetlerinizin arasında veya alışveriş sonrasında rastgele bir kanamanızın olup olmadığını veya hiç kasık balkınızın olup olmadığını sorar. Aşırı kanamanızın nedenini çıkarmak ciğerin yoklama edilebilirsiniz (özellikle kasık dertsı, meyan kanamalarınız yahut temas sonrası kanamanız varsa).

Genel hunının tersine adet döneminde yapılan tutarlı seviyeli egzersizler dertnın hafiflemesine yardımcı evet.

Bununla bile bıraktıktan sonra iki canlı kalmanızı engellemezler ancak bir müddet gebe kalmanızı geciktirebilirler.

Meydana getirilen çatlakştırmalarda kadınların ortalama yüzdelik 60'ından fazlasında adet periyodunun çok vecalı geçmiş olduğu ortaya çıktı. Adet sancısını tagaddi ve bazı teamül tekniklerle hafifletebilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “şiddetli adet sancısı nasıl geçer Günlükler”

Leave a Reply

Gravatar